صفحه اصلي
اخبار صنعت کود
بیمه چایکاران
مقالات
اعم فعالیت ها
گالری تصاویر
اخبار
پذیرش آگهی
جستجوی در سایت
درباره شرکت
وب لینک های مرتبط
تماس
عرضه مستقیم چای
پایگاه های اطلاع رسانی
دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی دولت
مجلس شورای اسلامی
وزارت جهاد کشاورزی
وبلاگ رسمی اتحادیه چایکاران
شرکت های مرتبط
لیست همکاران
معرفی شرکت های اتحادیه
سایت های مرتبط
ثبت نام مهندسین ناظر
اتحادیه شرکتهای تعاونی تولید روستائی گیلان
لینک RSS سایت
 
 
 


قیمت خرید برگ سبز چای

 

فروشگاه بزرگ عرضه مستقیم مرغوبترین چای دست چین باغات سبز شمال کشور افتتاح شد


 اتحادیه چایکاران شمال کشور ، از تعدادی بازاریاب در سطح شهر رشت و استان گیلان دعوت به همکاری می نمایند .

علاقمندان می توانند جهت اطلاع بیشتر در ساعات اداری با شماره تلفن 01333842569 تماس حاصل نمایند

بخش کودهای شیمیایی

 

اطلاعات مربوط به فعالیت بخش کوهای شیمیایی

بخش بیمه

اطلاعات مربوط به فعالیت بخش بیمه 
 
Advertisement

 

صفحه اصلي arrow اخبار arrow وضعيت مبهم پرداخت بهاي برگ سبز و رها سازي باغات چاي

وضعيت مبهم پرداخت بهاي برگ سبز و رها سازي باغات چاي ساخت PDF چاپ
نویسنده Administrator   
۰۶ شهريور ۱۳۹۲

 

مصطفي نصرالهي مدير عامل اتحاديه چايكاران شمال اظهار داشت :  با توجه به نزديكي پايان دوره بهره برداري چين سوم متاسفانه نحوه پرداخت بهاي برگ سبز به دلخواه چايكاران صورت نپذيرفته است ، بطوريكه برخي از كارخانجات با پرداخت بدهي هاي خود نسبت به چايكاران ، بابت سهم كارخانه مطالبات چايكاران آن واحد توليدي تسويه گرديد ، حال آنكه كارخانه همجوار بعلت عدم توانايي در پرداخت سهم بهاي برگ سبز خود چايكارانش ماه ها به انتظار بهاي برگ سبز خود مي باشند.

اين روش با روش آزاد سازي چاي چه فرقي مي كند ، كه همين مجموعه آن را به عنوان لكه ننگين دوره فعاليت چاي مي ناميدند ؟!

نصرالهي افزود ، پرداخت بهاي برگ سبز چايكاران بر اساس نرخ تعيين شده اوليه 900 و 500 تومان تا به امروز صورت گرفته ، در صورتيكه نرخ بهاي اعلام شده كه جزو خبرهاي مسرت بخش  و از آثار و عواقب بجاي مانده شركت صدرا حاصل گرديده بود متاسفانه مبالغ 1200 و 650  توماني ، در تسويه حساب بهاي برگ چايكاران تا به امروز اعمال نگرديده است كه اين هم خود جاي سوال دارد.

نصرالهي خاطر نشان كرد ، برخي از چايكلران مناطق چاي خيز كه نتوانسته اند مطالبات خود را دريافت كنند وقتي به مسئولين امنيتي منطقه پناه مي برند با اين جواب مواجه ميشوند كه « برويد از كارخانجات مطالبه خود را دريافت نماييد »، آيا مفهوم خريد تضميني اين است ؟ مگر كشاورز با كارخانه قرار داد بسته  و شما به عنوان قاضي تعيين كرده است كه اينگونه پاسخ مي دهيد ؟

كدام كشاورز با كارخانه قرارداد دارد ؟ تاوان اشتباه مديريت هاي ديگران را چايكاران نبايد بدهند

مصطفي نصرالهي در ادامه با اشاره به اين نكته كه چايكاران بهاي برگ خود را دريافت نكرده اند ولي برخي از دوستان براي خود ماموريت هاي داخلي و خارجي در دوران انتهاي كاري و بازنشستگي ترتيب ميدهند و به لبخند هاي خود بيشتر از اشك هاي چايكاران توجه مي نمايند.

آقاي وزير ، پاسخ آن خنده و اين اشك را چه كسي بايد بدهد ؟

كاهش سطح زير كشت باغات چاي و آمار برگ سبز در سالهاي اخير اين نگراني را بوجود مي آورد كه رها سازي باغات فقط و فقط به عدم توجيه اقتصادي ارتباط پيدا نمي كند ، مگر همين چاي كاران در زمانهاي گذشته نچندان دور ، و در يك دهه اخير نسبت به عدم توجيه بهاي برگ نگران نبودند ؟ ولي باغات خود را احيا مي كردند ، دليليش حمايت از چايكار بود ، پرداخت به موقع مطالبات بود ، هم سو بودن مديريت با چايكاران بود و همه نگاه به سوي چايكار بود .

آقايان فكر ميكنند حفظ كارخانه و بازار اولويت ميباشد و دم از قاچاق چاي و قدمت كارخانجات مي زنند ولي كسي به توليد باغات توجه نميكند.

افتخار سازمان چاي بود كه بالغ بر 70 هزار تن چاي خشك توليد كرده و بالغ بر 300 هزار تن برگ سبز خريد كرده است و انحلال سازمان چاي را مايه تاسف اعلام مينمودند ولي امروز چه پاسخي بايد داد ؟

با كاهش توليد برگ سبز ، سرسبزي شمال، جذب توريسم ، جلوگيري از فرسايش و سيلاب ها كه در دراز مدت در مسيري ديگر قرار خواهند گرفت چه كسي پاسخگوي نسل آتي خواهد شد ؟

خدا را صدهزار بار شكر ميكنيم كه بالاخره باغ چاي اگر براي برخي دوستان و مديران مايه دردسر بود ولي براي مردم مايه افتخار شده است ، مطلع هستيم كه باغ چايي در كومله خود را آماده احداث بيمارستان فوق تخصصي كرده است ، كلنگ احداثش به زمين خورده و اهدا صورت پذيرفته و احداث آن نيز طولي نخواهد كشيد و اين هم از گذشت باغ چاي است .

ايشان در پايان از وزيرمحترم جهاد كشاورزي خواستند در اسرع وقت نسبت به تغيير شيوه ساختاري چاي ، پرداخت مطالبات و بهزاراعي باغات مساعدت نموده و اتحاديه هم آمادگي دارد در همه زمينه ها نظرات و طرح هاي خود را ارئه نمايد.

 


نظرات بازدید کننده گان

نویسنده:
متن:

لطفا کد امنیتی را وارد نمایید 
 
ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
نظرسنجی
نظر شما در مورد این سایت چیست ؟
  
محبوب ترین ها
جدیدترین مطالب سایت
آب و هوا
آمار بازدید